25 Aralık 2014 Perşembe

Baobab Yağı Cilt Bakımı

Baobab Yağı

Baobab Yağı; Oleik Asit: %30-42 ,Palmitik Asit: %18-30, Stearik Asit: %2-9 , Linoleik Asit: %20-35 gibi yağ asitlerini ve tohumları sağlıklı bir cilt için gerekli olan A, C, D, E, F Vitaminleri ve  beta-karoten, amino asitler, tartarik asiti yüksek miktarda içerir. Güçlü antioksidan görevi görür, erken yaşlanmaya karşı cildi korur, lekeleri ve izleri azaltır. Çatlakların önlenmesinde de ön plana çıkmaktadır ve özellikle hamile kadınların yardımcısıdır.


Baobab yağı egzama ve sedef, ciltte oluşan skarlaşma, dermatit  ve cilt kanseri  hastalığının tedavisinde de iyileşmeye yardımcıdır. Kuruyan ve susuz kalmış, tahriş olmuş ciltleri yatıştırır,  nemlendirir, güneş yanıklarının hızlı iyileşmesini sağlar.

Cilt tarafından kolay emilir ve cildin elastikiyetini arttırır,  yaşlanma etkileriyle savaşır cilt dokusunu, hücre yenilenmesini destekler.

Baobab yağı , saç bakımında da bir adım öne çıkmaktadır. Saç ve saçlı deride çabuk ve kolay emilir, açılmış saç pulcuklarını, kırılmış saç köprülerine, güçlü şekilde nem ve elastikiyet kazandırarak saçı ve saçlı deriyi besler.

Baobab Yağı İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

* Vücut kreminize 4-5 damla baobab yağı ekleyebilir homojen şekilde karıştırıp kullanabilirsiniz.

* El nemlendiricinize 4-5 damla baobab yağı ekleyip bu şekilde kullanabilirsiniz.

* Yüz, boyun, dekolte temizliğinizi yapıp, yüzünüze 4-5 damla, boyun kısmınıza ve dekolte bölgenize 6-7 damla baobab yağını parmak uçlarınız ile aşağıdan yukarıya olacak şekilde masaj yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder