25 Aralık 2014 Perşembe

Baobab Yağı Saç Bakımı

Baobab Yağlı Saç Bakım

Kozmetik sanayinde cilt bakım kremleri, saç bakım ürünlerinde de sıklıkla kullanılmaya başlanan ve kullanıcılarında yarattığı sonuçlarla beğenisini kazanan baobab yağlı cilt bakım kremleri, baobab yağlı saç bakım maskeleri kısa sürede vazgeçilmez hale geleceğini gösteriyor.

Doğal ve bitkisel içerikli saç bakım maskelerinin etkisini çok daha arttıran baobab yağının saç üzerindeki etkileri son zamanlarda iyice öne çıkmış durumda. Shea butter, kakao yağı ve özellikle hindistan cevizi yağı ile birleştiğinde saç üzerinde onarıcı ve koruyucu etkisi çok daha yüksek duruma gelen saçı daha bakımlı, daha parlak hale getirir.


Baobab Yağı Kullanımı


* Saç kreminize 5-10 damla ekleyebilirsiniz (kreminizin büyüklüğüne göre), duştan sonra hafif nemli cilde masaj yapılarak sürebilirsiniz.

* Vücut kreminize 4-5 damla baobab yağı ekleyebilir homojen şekilde karıştırıp kullanabilirsiniz.

* Haftada 2-3 gece saç derisine ve saç boylarına sürüp, saçınızda tüm gece bırakıp sabah bitkisel içerikli (sls ve türevlerini, tuz içermeyen) şampuanınız ile yıkayabilirsiniz.

* El nemlendiricinize 4-5 damla baobab yağı ekleyip bu şekilde kullanabilirsiniz.

* Yüz ve boyun temizliğinizi yapıp, yüzünüze 4-5 damla, boyun kısmınıza 3-4 damla baobab yağını parmak uçlarınız ile aşağıdan yukarıya olacak şekilde masaj yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder