25 Aralık 2014 Perşembe

Entele Kürü Saç Uzatma

Entele Kürü Nasıl Yapılır ?

 

Bu yazımızda size entele otu ile saç uzatma hakkında bilgiler vereceğim. Ancak peşin peşin uyarayım entele otu zehirli bir ottur ve kullanmayın.

Malzemeler:
 
- 10 gram Entele Otu
- 2 su bardağı Elma Sirkesi
- 2 su bardağı Su
 
Yapılışı:
 
Bir daha başka amaçla kullanmayacağınız bir metal kapta (entele bitkisi; gıdalar, su vs ile temas etmesi ve tüketilmesi halinde toksik etki gösteren bir bitkidir kaynattığınız bu kabı daha sonra başka amaçla kesinlikle kullanmamalısınız!) yada küçük bir tencereye 2 bardak su, 2 bardak elma sirkesi ve enteleyi koyup, bu suyun yarısı buharlaşana kadar (yaklaşık 15-20dk) kaynatıyoruz.


Soğuduğunda entele bitkisini içinden ayırıp, suyu fısfıslı bir şişeye aktarıp haftada 2 defa saç diplerimize sıkıp masaj yaparak yedirip saçımızı sadece bu bakım için kullanacağımız bir havlu ile sarıp 2-4 saat bekletiyoruz.

(Sirke haftada bir defa az miktarda durulama suyuna eklendiğinde saçı canlandırır parlatır ama saç boylarınıza bu sıklıkla uygulamanız saçlarınızın sirkeden dolayı tabiri caizse kafanıza yapışmış etkisi görmesine sebep olur bu sebeple saç diplerinize uygulamalısınız)

2-4 saat bekleme süresinden sonra saçımızı şampuanınızla yıkayıp saç boylarını kremliyoruz.

Entele Saç Uzatma

 

Entele bitkisi bit otu olarak da bilinir ve çok fazla çeşidi var. Türkiyede yetişeni de var ithal edileni de. Ancak bu bitkiyi aktardan almanız durumunda %90 size gerçek otu vermezler. Aktarlardaki yağlar ve ürünlerin kalitesi malum. Çabuk yağlanan saç yapısına sahip olanlar, içindeki sirkeden dolayı saçlarının daha geç yağlanır. Ancak bu entele bitkisi zehirli bir bitki lütfen bu tarz saçma sapan zehirli şeylerle uğraşmayın. Yani saç uzatmada etkisi özellikle son zamanlarda kullananların da belirttiği gibi çok değil. Bu yüzden ben önermiyorm.

Konuyla ilgili olarak saç uzatma yöntemleri yazıma bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder