26 Aralık 2014 Cuma

Hem Sağlıklı Hem de Güzel Olabilirsiniz

Hem Sağlıklı Hem de Güzel Olabilirsiniz...


Tarçını sofranızdan eksik etmeyin! Doğadaki en güçlü antioksidan olan tarçın; yiyeceklerdeki bakterileri yok etmeye, kötü kolesterolü düşürmeye ve damar tıkanıklığını önlemeye yardımcı olur. Tatlılara eklendiğinde ise şekerin kana karışma hızını yavaşlatarak, kan şekerini dengede tutar.

Yapılan bir araştırmaya göre her gün bolca meyve ve sebze yiyen insanların daha sakin, mutlu ve enerjik olduğu belirlendi. Siz de günde 7-8 porsiyon meyve-sebze tüketerek daha mutlu olabilirsiniz.


Günde ortalama 2,5 lt su tüketmenizin hem cildinizi hem saçlarınızı hem vücudunuzu daha sağlıklı kılacağını görsel olarak fark yaratacağını unutmamalı, günde en az 2,5 lt su içmelisiniz.

Kokuların Etkisi


Yeşil elma kokusunun zayıflamaya yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Araştırmalar, yeşil elma koklayan kişilerin daha hızlı kilo verdiğini kanıtlıyor; çünkü yeşil elma kokusu beyindeki iştah merkezini rahatlatarak, açlık hissini bastırıyor.

Lavantanın mucizevi bir bitki olduğunu ve lavanta yağının uykunuzu düzenlemenize yardımcı olacağını biliyor muydunuz? Lavanta yatıştırıcı ve uyarıcı bir etkiye sahip olmakla birlikte dolaşımı uyarıcı ve sinir sistemini güçlendirici özelliklere sahiptir. Ayrıca harika kokusuyla vücuda kuvvet ve ferahlık verir.

Cilt Bakımı


Cildinizi her gün nemlendirmenin, yeterli miktarda su içmenin ve makyajınızı temizlemeden yatmamanın cildinizin bakımı için olan önemini unutmayın!

Kışın veya yazın dudaklarınız çok mu çatlıyor? Çözümü kolay. Dudak kuruluğu ve çatlaklar için katı formda hindistan cevizi yağı ve shea butter'ı (karite yağı) yanınızdan eksik etmeyin!

Kış aylarında veya yaz aylarında sürekli ayakkabı ve çorapla sıkışan ayakların bakıma daha fazla ihtiyacı olduğunu unutmayın. Ayaklarınızı sabah evden çıkmadan ve akşam eve döndüğünüzde fesleğen veya melisa kremi ile kremlemeye özen gösterin.

Saç Bakımı


Saç kurutma makinesini yüksek sıcaklıkta çalıştırmayarak, aşırı sıcak düzleştirici ve maşalarla saçı şekillendirmeyerek saçınıza zarar vermeyi önleyebilirsiniz.

Gülümseyin, evet evet gülümseyin! Gülümsemenin sizi daha pozitif ve mutlu kılacağını, hayatın kısa olduğunu lütfen unutmayın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder