25 Aralık 2014 Perşembe

Hint Yağı Kirpik Bakımı

Hint Yağı

Hint Yağı: Tohumlarından elde edilen yağ, renksiz-soluk satı renkli, hafif kokulu bir yağdır. Alkolde kolaylıkla çözünür. Yağın hazmı zor olduğu için yemeklik yağ olarak kullanılmaz. Tıpta kullanımı yaygındır. Yağın bileşimini özellikle Ricinoleik asit oluşturur. Yağın incebağırsaklar üzerinde müshil etkisi vardır. 15-30 gramlık miktarı kuvvetli müshil etkisi yapar. Bebekler için pişik önleyici kremlerde de katkı maddesi olarak bulunur.


Hint Yağı Kirpik Bakımı


Kısa, seyrek ve dökülen kirpiklerinizi hint yağı ile düzenli bakım yaparak daha sağlıklı görünüme kavuşturabilirsiniz. Saç ve kirpik bakımında güçlendirici olarak kullanabileceğiniz Hint yağı; saç kıran ve saç dökülmesi gibi durumlarda da oldukça etkili bir bitkisel yağdır. Haftada 3-4 gece kirpik diplerinize eyeliner gibi az miktarda uygulayıp bu şekilde uyuyup sabah yüzünüzü ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

Hint Yağı kirpiklere etkisinin yanında saçlarınızı da besler hızlı ve sağlıklı uzamasına yardım eder. Yapmanız gereken benmari usulü ısıttığınız hint yağını saçınıza sürmek, bir bone, yemeni yada havlu ile sarmak. Arada sırada saç kurutma makinesi ile ısıtırsanız daha da iyi şekilde saça ve saç dersine işleyecek ve etkisini maksimum gösterecektir. Ne kadar sıcak kalırsa, o kadar iyi. Hatta en iyisi, geceden sarıp, sabaha kadar bu şekilde yatmaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder