25 Aralık 2014 Perşembe

Hızlı Uzayan ve Bakımlı Saçlar İçin Sinameki Kürü

Sağlıklı Ve Hızlı Uzayan Saçlar İçin Bakım

Doğal yöntemlerle hızlı saç uzatma kürlerinden en çok kullanılan kür olan sinameki kürü hakkında bir yazı yazacağım. Ama baştan uyarayım bu kürün saçı uzattığı çok kesin değil ve saç dökülmesi yapabilir.  

Sinameki isimli bitkinin kullanımı o kadar yaygınlaştı ki gerçekten saç uzatıyor mu yoksa bir efsanemi çok muamma. Ama ben bir kaç kaynaktan yaptığım son araştırmalarda sinamekinin saç uzatmada çok etkili olmadığı kanısına vardım.


Sinameki ile birlikte kullanılan vitamin bakımı özellikle boya, röfle, düzleştirici gibi işlemler ile yıpranmış saçları 3-4 uygulama sonrasında güzel onarma eski sağlığına ve parlaklığına kavuşturma etkisine sahiptir. Zaten vitaminler sağlıklı ve yıpranmamış saçlarınıza ise yine hızlı uzama ve ekstra bakım yaparak saçların gücünü ve parlaklığını destekler dış etkenlerden saçlarınızı korur. Sinameki kürü için genellikle bemiks ve evigen önerirler ama ben o vitaminlerin yüzdeliklerini beğenmiyorum bu yüzden saf vitaminler kullanmayı tercih ediyorum. Aşağıda hızlı saç uzatma yöntemleri içinde olan sinameki küründe kullanılacak maddelerin listesini ve kullanımını veriyorum.

Malzemeler:

yarım çay bardağı Su
2 tutam Sinameki
2 tatlı kaşığı Badem Yağı
1 tatlı kaşığı Lavanta Yağı
3-4 damla saf e vitamini
3-4 damla b5 vitamini
1 çay kaşığı c vitamini
1 çay kaşığı b3 vitamini

Yapılışı:

Yarım çay bardağı su ve sinameki bir cezveye koyulup 1 dakika kaynatılıp (rengi çıkana kadar) soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra süzülüp içine badem yağı, lavanta yağı, saf e vitamini, b5 vitami, b3 vitamini, c vitamini ilave edilip homojen olacak şekilde karıştırılır. Öncelikle saç diplerine olacak şekilde sürülür, sonra saç boylarına uygulanır ve saç bir bone ile toplanır. Bonenin üstüne bir tülbent yada havlu sarılıp 2-4 saat arasında bekletilip sonra yıkanır.

Hızlı uzama ve saçın küre alışmaması için haftada 1 defa olacak şekilde 8 hafta uygulanıp küre 10-15 gün ara verip  minimum 3-4 kür yapılmalıdır. Ancak sinameki kürünün saç uzatmaktan ziyade saç dökülmesine yolaçtığını düşünüyorum.

Konuyla ilgili olarak turp saç uzaması yazıma bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder