25 Aralık 2014 Perşembe

Kakao Yağı Hamilelik Çatlakları

Kakao Yağı İle Çatlaklara Son

Gerek ani kilo alıp vermelerde,  gerekse hamilelik döneminde oluşan karın, bacak, kol ve benzeri çatlaklarına karşı kakao yağı ile savaş açabilirsiniz. İlk olarak banyo yapıp cildinizin yumuşamasını ve doğal olarak daha emici ve geçirgen yapıya gelmesini sağlamalı, hafif kese ile bölgeleri ölü derilerden arındırmalısınız.

Unutmayın ki ölü hücrelerden arınmış temiz cilt, kullanacağınız bakımı daha iyi emecektir. İsterseniz kakao yağına yardımcı olarak; kakao yağını benmari usulü eritip içine bir miktar çörek otu yağı, shea butter,  macadamia yağı ve hindistan cevizi yağı da ilave edip kullanabilirsiniz.


Kakao Yağı ve Macadamia Yağı


Özellikle kakao yağı ve macadamia yağı ile çatlak bakımı sonzamanlarda en sık kullanılan karışımdır. Macadamia yağı insan vücudundaki yağa en yakın bitkisel yağlardan olduğu için cilde hızla nüfuz eder ve kolayca emilip yağlı görünüm bırakmaz.

Daha sonra yumuşayan ve ölü derilerden arındırdığınız bölgeye yeteri miktarda kakao yağını masaj yaparak yedirin.  Haftada en az 3 defa kakao yağı ile problemli bölgeye masaj yaparak yedirmeye devam etmeniz çatlak oluşumunu engelleyip var olan çatlakların görünümünü hafifletmenize yardımcı olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder