25 Aralık 2014 Perşembe

Kaş Küsmesi Badem Yağı

Küsen Seyrelen Dökülen Kaşlara Badem Yağı

Badem yağı: Badem ağacı tohumlarından soğuk sıkma ile elde edilen, soluk sarı renkli, hafif kokulu ve ceviz tadında bir sabit yağdır. Kuru ve çatlak ciltleri çok olumlu etkiler ve pürüzlerini giderir.

Ayrıca saç besleyici olup, saç dökülmesini önler. Kaşları yanan, küsen ya da bir şekilde dökülmüş kişilerin periyodik olarak kaşlarına badem yağı sürmesi çok başarılı sonuçlar verir.


Badem Yağının Faydaları


Bir diğer kullanım etkisi ise karın, bel, basen ve kalça kısmında oluşan cilt çatlaklarının giderilmesinde, besleyici, onarıcı, koruyucu, yumuşatıcı ve nemlendirici olarak cilt bakımında badem yağı kullanılmaktadır. Yanlış kaş alımları, küsen, dökülen kaşların bakımında en sık kullanılan bitkisel yağlardan olan badem yağı uzun yıllardır kadınların yardımcılarındandır.

Kaşın bütününe yeterli miktarda ve istikrarlı kür şeklinde uygulandığında kaşta dökülme, küsme, seyrelme, incelme gibi problemleri gidermekte daha gür sağlıklı kaş oluşumuna destek olmaktadır.
Haftada en az 4-5 gece kaşlarınıza sürüp uyumanız ve sabah yıkamanız istenilen sonuca ulaşana kadar kullanılması ve daha sonra devamlılığını korumak için haftada 2-3 dece sürülmeye devam edilmesi önerilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder