25 Aralık 2014 Perşembe

Saç Kırıklarına Bakım

Yanmış Kırılmış Saçlara Doğal Bakım

Kırılmış saçların bakıma ve ilgiye ihtiyacı vardır. Güneş, hava kirliliği, saç tipine uygun olmayan şampuanlar, saç boyaları, saç şekillendiricileri saçları yıpratıp kurutur. Saçlara bu kaybettiği nemi, esnekliği, parlaklığı geri kazandırmak için mutlaka bakım yapılmalıdır. Daha sağlıklı ve hacimli saçlar için yine sadece bakım yapmak yetmez, 2-3 ayda bir daha doğrusu saçların ihtiyacını gözlemleyerek kuaförde saçların uç kırıklarını kestirmek gereklidir.

Saç bakımında yumurta sarısı kullanmak yine bir adım öne çıkmaktadır. Yumurta sarısı kükürt, kalsiyum ve protein içerdiğinden dolayı saçın kaybettiği özellikleri düzenli kullanıldığında dış takviye olarak  tamamlar.


Bir yumurta sarısı, 2 tatlı kaşığıjojoba yağı, 2 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı (soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş beyaz ve katı formda), 2 tatlı kaşığı macadamia yağını karıştırıp saç derinizden başlayıp saç boylarına devam ederek iyice yedirin. Geniş dişli bir tarakla tarayıp başınızı sıcak bir havlu ile sarıp en az 2 saat bekletip önce soğuğa yakın ılık suyla saçınızdaki karışımın fazlasını durulayın ve daha sonra şampuanlayıp saç kreminizi uygulayın.

Bu karışımı haftada 2 defa uygulamanız saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasına, hacimli, gür, kırıksız ve parlak olmasına yardım edecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder