25 Aralık 2014 Perşembe

Saçı Güçlentiren Yiyecekler

Güçlü Ve Sağlıklı Uzayan Saçlar

Güçlü saçlar için yine sağlıklı beslenmek önemlidir. Yeterli oranda vitamin mineral almak, demir, çinko, b vitamini içeren gıdaları tercih etmek yararlı olacaktır. Bunun için yine protein alımı çok önemlidir, et, balık, tavuk, yumurta beslenmemizde düzenli şekilde yer almalıdır.


Yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi, meyve, kuruyemiş tüketimi ve yine özellikle baklagillerin beslenme düzenimizde dengeli tüketilmesi saçların sağlıklı ve güçlü uzaması açısından yararlı olacaktır.

Saç cilt ve tırnak için yine kalsiyum içeren gıdalar çok önemlidir. Yeşil yapraklı sebzeler ve süt, peynir, yoğurt gibi gıdalarda kalsiyum açısından yaralıdır ve tüketilmeleri yeterli miktarda kalsiyum alımını sağlar.

Böylelikle saç, cilt ve tırnaklar için gerekli gıdalarda tüketilmiş olunur. Bunların dışında saça dışarıdan bakım yapmakta önemli ve gereklidir. Hindistan cevizi yağı, badem yağı, hint yağı, susam yağı gibi bitki yağları, yumurta ile bakım yapmak yine saçların sağlıklı uzaması ve sağlığını korumasına ciddi katkıda bulunacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder