26 Aralık 2014 Cuma

Sağlıklı Saç Uzatma

Güçlü Ve Sağlıklı Uzayan Saçlar


Güçlü saçlar için yine sağlıklı beslenmek önemlidir. Yeterli oranda vitamin mineral almak, demir, çinko, b vitamini içeren gıdaları tercih etmek yararlı olacaktır. Bunun için yine protein alımı çok önemlidir, et, balık, tavuk, yumurta beslenmemizde düzenli şekilde yer almalıdır.

Yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi, meyve, kuruyemiş tüketimi ve yine özellikle baklagillerin beslenme düzenimizde dengeli tüketilmesi saçların sağlıklı ve güçlü uzaması açısından yararlı olacaktır.

Saç Uzatan Besinler


Saç cilt ve tırnak için yine kalsiyum içeren gıdalar çok önemlidir. Yeşil yapraklı sebzeler ve süt, peynir, yoğurt gibi gıdalarda kalsiyum açısından yaralıdır ve tüketilmeleri yeterli miktarda kalsiyum alımını sağlar.

Böylelikle saç, cilt ve tırnaklar için gerekli gıdalarda tüketilmiş olunur. Bunların dışında saça dışarıdan bakım yapmakta önemli ve gereklidir. Hindistan cevizi yağı, badem yağı, hint yağı, lavanta yağı gibi bitki yağları, turp ile bakım yapmak yine saçların sağlıklı uzaması ve sağlığını korumasına ciddi katkıda bulunacaktır.

Saç Nasıl Uzar


Saç uzatması noktasında kendinize özen göstermeniz gerekiyor. Saçınıza dıştan bakım yaparken içten bakım yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Bir çok hızlı saç uzatma tekniği denediğinizi biliyorum. Ancak sağda solda yazan birçok şeyin uydurma olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder