25 Aralık 2014 Perşembe

Sığır İliği Saç Uzatma

Hızlı Saç Uzatmak İçin Sığır İliği Kürü 

 

Bir çok kadın saç uzatmak için çeşitli yöntemler dener, sığır iliği kürü de bu yöntemlerden birisidir. Ayrıca sığır iliği kürünün saçları çıkardığı da iddia edilir ancak bunlar kanıtlanmış şeyler değildir. Bu yazımda size sığır iliği kürü nasıl yapılır onu aktarmaya çalışacağım.
Malzemeler:

  • 250 gram Sığır İliği
  • 1 yemek kaşığı Çörek Otu Yağı
  • 1 yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
  • 2 tatlı kaşığı Lavanta Yağı
  • 5 ml e vitamini
  • 5ml b5 vitamini
  • 5 gr b3 vitamini


Yapılışı:

Kasaptan alacağınız 250 gr sığır iliğini tencereye koyun ve bir su bardağı su ilave edip iyice kaynatın. toplam yarım saat kadar kaynasın. İlik kaynadıktan sonra yumuşayan iliğe çörek otu yağı 1 yemek kaşığı çörek otu yağını, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, lavanta yağı ve vitaminleri ekleyip blender da çekin, sonra iliği buz kalıplarına doldurun. Buz kalıbı yerine buz torbalarını değerlendirebilirsin. Poşetlere doldurduğunuz karışımı buzluğa atın.

Sığır İliği Saç Çıkarma


Haftada bir sefer bu dondurduğunuz kalıplarından bir tanesini çıkarın ve yarım bardak kaynar suyun içerisine bu kalıplardan birisini ilave ediniz. İlikli karışımı hafifçe ezip saç diplerinize sürün ve bir bone takıp bekleyin. Bir saat sonra saçlarınıza saç kremi sürüp sonra saçlarınızı yıkayınız. Bu kürün saç uzatma konusunda oldukça etkili olduğu söylenmektedir.

Sığır İliği Nasıl Kullanılır


Sığır iliği kürü haftada bir kullanılabilir. Lavanta yağı hem saç derinizi dezenfekte edecek ve sığır iliğinin kokusunu alacaktır. Ayrıca sığır iliği ile birlikte sağlıklı saç uzatma noktasında bir hayli yardımcı olacak bir yağdır lavanta yağı.
Hindistan cevizi yağının orjinali yani katkısız olanı katı yapıda olanıdır. Sıvı olarak satılan hindistan cevizi yağı seyreltilmiştir, hindistan cevizi yağını doakozmetik.com dan satın alabilirsiniz. Kürü güçlendirmek için saf e vitamini kullanmayı ihmal etmeyin saf e vitamini bal kıvamında kızılımsı bir maddedir.

Sığır iliği kürü saç diplerini besler ayrıca saçları gürleştirir. Saç dökülmesi problemlerinde de sığır iliği kürünü kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder