25 Aralık 2014 Perşembe

Uzun Süre Oturmayın

Diyabet Ve Hemoroid'e Yeni Bakış Açısı

Gerek iş hayatında gerekse ev hayatında bilgisayar başında uzun süreli oturma yanlışını herkes yapıyor. Bu hayatınız boyunca en çok dikkat etmeniz gereken durumların başında geliyor. Çünkü uzun süreli oturmalar çeşitli sağlık ve fiziki rahatsızlıklara yol açmaktadır.

 

Uzun Süre Oturmanın Zararları

 

Bu rahatsızlıkların başında diyabet, kalp rahatsızlıkları geliyor. Araştırmalara göre uzun süreli oturmanın ve hareketsizliğin ömrü kısalttığı da biliniyor. Ayrıca bel ve kalça bölgelerinde büyüme, bölgesel kilo alma ve bölgesel yağlanma, hemoroid gibi durumlara da yol açabiliyor.
Özellikle hemoroid ve diyabet rahatsızlığı olanların uzun süreli oturmamalı, fiziksel olarak aktif olup, spor, yürüyüş gibi aktiviteleri düzenli gerçekleştirmeleri rahatsızlıklarının seyri açısından oldukça önem taşımaktadır.

Bu sebeple bilgisayar başında veya masa sandalyelerinde uzun süreli vakit geçirmemeniz önerilir. Zorunlu bir durum içerisinde bulunanlar için bel yastığı bir nebze de olsa iyi gelecektir. Bunun dışında ara ara kalkıp yürümek iyi gelmektedir. Aksi taktirde zamanla kamburluk ve bel ağrıları da baş gösterecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder