25 Aralık 2014 Perşembe

Yıpranmış Saç Bakımı

Yıpranmış Saçlara Sıcak Yağ Tedavisi

Kurumuş ve yıpranmış, boya ve ısıl işlemden dolayı zarar görmüş saçları en iyi canlandırma yöntemi e vitamini ve hindistan cevizi yağı tedavisidir. Eli yakmayacak kadar ısıtılmış yağ saça hem daha fazla işler, saçı sarıp kurumuş yerleri içerdiği yağ asitleri ile dengeleyip yumuşatır ve parlatır.


Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı


Saçlarınıza parlaklık vermek, yıpranmış kısımları onarmak ve beslemek için 2 çorba kaşığı jojoba yağı ve bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağını elinizi yakmayacak kadar ısıtın. Bunun içerisine 2 damla bal kıvamındaki saf e vitaminini ilave edin ve yavaş yavaş tüm saç derinizle, saç boylarınıza yedirin. Saçınızı geniş dişli bir tarak yardımıyla tarayın,  saçınızı taramanız hem saç dersinin dolaşımını hızlandıracak hemde sıcak bakım yağınızın saçınıza eşit şekilde dağılmasına ve saç tellerindeki gereksiz partikülleri uzaklaştıracak.

Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın. Bu bakım türü, özellikle çabuk kırılan saçlar için çok yararlıdır. Daha etkin olması için mümkünse bu karışımın gece boyunca saçta bekletilmesi çok daha faydalı olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder