29 Ocak 2015 Perşembe

Takma Tırnak

Kadınlar bazen tırnak sorunu bazen de tırnaklarını daha çekici göstermek amacı ile takma tırnak kullanmaktadırlar. Fakat bir çok modeli olan bu takma tırnakları ayırt etmek, tırnak bakımına bunları kullanırken devam etmek önemlidir. Ayrıca takma tırnakları doğru kullanmak adına nasıl takılacağını ve çıkarılacağını bilmek de önem arz etmektedir. Son olarak kadınlarımız elbette takma tırnak fiyatlarını merak edeceklerdir. Yazımızda bu merakınız da giderilecektir. 

Takma Tırnak Nedir ? 

protez tırnakTakma tırnak,  protez tırnak isimli uygulamadan çok farklı olarak  kendiniz tırnağınıza çok rahat takıp çıkarabileceğiniz farklı modellerde bulunan yapay tırnaklardır. Takma tırnak tırnak kırılması veya tırnak yeme gibi durumlar için kullanılır veya tırnakların güzel görünmesini amaçlayan kadınların vazgeçilmez ürünleridir. Takma tırnaklar hemen her yerde satılan uygulaması kolay tırnaklardır. İngilizce "artificial nails" olarak bilinir.Tırnak Bakımı 


tırnaklara nasıl bakım yapılmalıTırnaklarınızı daha rahat kesmek adın banyo yaptıktan ve sıcak su ile temas ettikten sonra tırnaklarınız yumuşadıktan sonra kesmeniz tavsiye edilir.  Ayrıca tırnaklarınızı banyoda temizleme fırsatı bulabilir, sıcak suya az miktarda epsom tuzu atarak hem ellerinizdeki hem ayaklarınızdaki tırnakları kirleri sökebilir ve yumuşatabilirsiniz. Tırnaklarınızı en doğru şekilde nasıl kesebileceğinizi merak ediyorsanız size önerim, oval şekildir. Tercihinize göre düzde oldukça rahat kesebilirsiniz. Tırnaklarınızı kestikten sonra törpü ile düzeltmeler yapın ve sonrasında kalıntıları gidermek için yıkayın.Tırnaklarınızı yıkadıktan sonra yaptığınız tırnak bakımını daha net bir şekilde gözlemleyeceksiniz.

Bu konuda size vereceğim meslek sırrım şu ki eğer doğal bir şekilde manikür ve pedikür yapmak mümkün mü derseniz kesinlikle bunun cevabı net olarak evettir. Hepimizin evinde genelde bulunan gül kokulu vazelin tırnak bakımı için sizlere doğal manikür ve pedikür imkanı yaratacaktır. Vazelin uygulamasını el tırnaklarınıza yapabildiğiniz gibi ayak tırnaklarınıza da kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Anlattığımız şekilde tırnaklarınızı keserken eğer tırnaklarınızın sağa sola sıçramasını istemiyorsanız bir tüyo daha verelim. Eğer tırnak makasınızla tırnaklarınızı kesmeden önce ıslatırsanız, kesilen tırnaklarınız sağa sola sıçramayacaktır.

Takma Tırnak Nasıl Takılırprotez tırnak kullanımıTakma tırnak yapıştırılarak kullanılan ürünlerdir. Tırnaklarınız ojeliyse ojelerinizi iyice silerek tırnaklarınızı kurulamanız gerekiyor. Takma tırnaklarınızı özel yapıştırıcısı ile tırnaklarınıza yapıştırmanız ve bir süre üzerine basarak kurutmanız gerekmektedir. Takma tırnak kullanırken bir püf nokta da tırnağınızı yapıştırmadan önce tırnaklarınızda denemeniz ve uzun gördüğünüz yetleri tırnağı takmadan törpülemenizdir.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır ?


protez tırnak kullanmaTakma tırnaklar günlük kullanımlar içindir ve gece dilerseniz kendiniz de çıkartabilirsiniz. Takma tırnaklarınızı az bir süre sıcak suda bekleterek yapışkanlı alanı yumuşatabilir ve oynatarak çıkartabilirsiniz. Bazı takma tırnakların nasıl çıkarılacağı paket üzerinde yazacaktır.

Takma Tırnak Fiyatları


protez tırnak fiyatlarıTakma tırnaklar oldukça değişken fiyatlara satılmaktadır. Kalite oldukça belirleyici olsada, asıl mesele tırnaklarınızı yapıştırdığınız yapıştırıcının kaliteli olmasıdır. Sonuçta bir davette, gecede veya düğünde tırnağınızın düşmesini istemezsiniz. Takma tırnakları 5 lira ile 60 lira arasında değişen fiyatlara alabilirsiniz.
Takma tırnaklara alternatif olarak Protez Tırnak yazımıza da bakabilir, bilgi edinebilirsiniz. Estetiğinize katkıda bulunduğumuzu düşünüyorsanız yazılarımızı sosyal ağlarda paylaşabilir, yorumlar kısmından sorularınızı sorabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder