12 Haziran 2015 Cuma

Saç Bakımında B5 Vitamini Kullanımı

B5 Vitamini Saç Bakımı


B5 vitamini en çok saç bakımında kullanılması tavsiye edilen bir vitamindir. Saç, sakal, bıyık, kirpik, kaş gibi kıl köklerine oldukça faydalı bir vitamindir. Saçlarda ise kuru yıpranmış saçların onarımında çok etkili bir vitamindir.

Boyalı Saç B5 VitaminiSaçlarınız kuru veya boyalıysa bakımı için b5 vitamini kullanabilirsiniz. Saçınızı oluşturan keratinel tabakada saç boyası ve açıcılar yüzünden hasarlar oluşur b5 vitamini yani d-panthenol bu zararı onarır. Genlle sıvı keratin ve e vitamini ile birlikte karıştırılarak saça uygulanır b5 vitamini. Özellikle saçtaki yıpranmaya çok iyi gelir. Saç yanması gibi bir sorunla karşı karşıya iseniz sıvı keratin e vitamini ve b5 vitamini üçlüsünü muhakkak kullanın.

Saç Uzatma B5 Vitamini


Saç, sakal, bıyık, kaş, kirpik gibi kıl köklerinin daha gürleşmesi ve hızlı uzaması için b5 vitamini kullanabilirsiniz. Daha çok biosulphure (kükürt), keratin, çinko oksit, b3 vitamini e vitamini ile birlikte bu tarz bakımlarda kullanılır b5 vitamini. Kıl köklerini besleyici, güçlendirici ve daha hızlı uzatıcı etkisi vardır.

Saç Dökülmesi B5 Vitamini


Saç dökülmesi gibi durumlarda b5 vitamini kullanılır. Dökülen saçların oluşturduğu kıl köklerini besleyici etkileri vardır. Kadınlar bepanten kremin tüylenme yaptığını çok konuşurlar bunun neden bu kremin içeriğinde %6 oranında b5 vitamini bulunur bu yüzden b5 vitamininin kıl köklerini besleyici etki gösterdiğini söyleyebiliriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder